• + 86-755-82545350

Rreth nesh

Profili i kompanisë

Shenzhen SuTung New Energy Co., Ltd është një ruajtje e re e energjisë, duke përfshirë ruajtjen e amvisërisë energjisë, komunikimit stacion bazë ruajtjen e energjisë dhe cloud informatikë bankare ruajtjen e energjisë UPS, i ri paketë bateri të automjeteve të energjisë dhe motor elektrik elektrike biçikletë paketë bateri dizajn dhe paketë prodhues. Gjithashtu LED ndriçim zgjuar dritat urban rrugë diellor dhe ndriçimi natën urban, produkte të lehta mjedisit, hulumtim dhe zhvillim, projektimit, prodhimit, shitjes, shërbimit dhe zgjidhjet produkt si një nga ndërmarrjet e integruara të teknologjisë së lartë, kompania regjistruar kryeqyteti i 100 milionë RMB, ajo është një ndërmarrje tërësisht në pronësi të kompanisë Pekin Su Tung Investime holding. Kompania është e angazhuar për të bërë kontribut të shquar në krijimin e Kinës të bukur dhe në qytete të zgjuar, nëpërmjet ruajtjes së energjisë bateri litium, bateri të reja të energjisë të energjisë, LED ndriçim zgjuar dhe produkte të lehta të mjedisit.

Ekipi i kompanisë

Z. Deng Wenyun është një tutor i veçantë i Guanghua Kolegjit Drejtues të Universitetit të Pekinit. Ai është aktualisht kryetar i Bordit të Drejtorëve të Kinës Su Tung Investment Group Co, Ltd, president nderi i Shoqatës Jiangxi Hometown, Asamblesë së Përgjithshme kryetar dhe kryetar ekzekutiv i Hong Kong Shoqërisë Jiangxi (Shoqata), Hong Kong Dhomës Jiangxi e Presidentit Tregtisë i Komitetit Themelues, Ekzekutiv Vice President i Pekinit Jiangxi Dhomës Ndërmarrjeve Ekonomike, Ekzekutiv Vice President i Shenzhen Dhomës Jiangxi Ekonomike, President i Pekinit Pingxiang Dhomës Ndërmarrjeve Ekonomike, Vice President i Universitetit të Pekinit Guanghua Shoqatës Automobile, Vice President i Pekinit Universitetit Real Shoqata Estate, Drejtor i Jiangxi Jashtë Shoqatës së Miqësisë, Provinca Jiangxi Hong Kong dhe Makao CPPCC anëtarë dhe poste të tjera.

Kina Su Tung Investment Group është një kompani e madhe Hong Kong pronësi grup regjistruar në Hong Kong. Deng Wenyun është kryetar i bordit të drejtorëve. Biznesi i Grupit është shpërndarë në Hong Kong dhe vende të tjera si në Kinë dhe jashtë vendit. Investimi kryesor i brendshëm është i kontrolluar nga Pekin Su Tung Investime Co, Ltd, Shenzhen Su Tung reja të energjisë Co, LTD., Dongguan Sutung reja të energjisë Co, LTD., Hebei Chengde Minierave Company, dhe Hebei fitim të vogël Min Mining Company . Investuar jashtë shtetit, Pekin Su Tung Financial Holding Group Co, Ltd, Pekin Su Tung Securities Hong Kong Group Co, Ltd, Pekin Su Tung Hong Kong Finance Co, Ltd, Pekin Su Tung Hong Kong Futures Co, Ltd ., Pekin Su Tung Hong Kong Insurance Brokerage Co, Ltd, dhe duke marrë pjesë në Hong Kong kompani të listuara Superb Samitit Grupi Ndërkombëtar i kufizuar , China  e-learning  Group Ltd., është një platformë financiare në shkallë të gjerë themeluar nga ndërmarrjet private kineze në Hong Kong.WhatsApp Online Chat!