• + 86-755-82545350

за нас

Профил на компанијата

Шенжен SuTung Нова енергија копродукции, Ltd е нова енергија за складирање, вклучувајќи и складирање на енергија во домаќинствата, комуникација базната станица складирање на енергија и облак компјутери банка за чување на UPS-от на енергија, нови батерии енергија возило и електричен мотор електрични велосипеди батерија дизајн и пакет производителот. Исто така, LED паметни осветлување урбана соларни светилки и урбаните ноќта осветлување, светлина производи средина, истражување и развој, проектирање, производство, продажба, сервис и производ решенија, како еден од интегрирана високо-технолошки претпријатија, компанијата регистриран капитал од 100 милиони јени, тоа е целосно во сопственост на претпријатието на Пекинг Су Тунг инвестициски холдинг-компанија. Компанијата е посветена на правење исклучителен придонес за создавање на убави Кина и паметни градови низ складирање литиум батерија енергија, нова енергија моќ батерии, LED осветлување и паметни светлина производи средина.

компанијата тимот

Г-дин Денг Wenyun е посебен учител на Guanghua управување колеџ на Универзитетот во Пекинг. Тој во моментов е претседател на Одборот на директори на Кина Су Тунг инвестициона група копродукции, Ltd, почесен претседател на Здружението на Живеење Jiangxi, претседателот на Собранието и Извршниот претседател на Хонг Конг Jiangxi општество (асоцијација), Хонг Конг Jiangxi Претседателот на Стопанската комора на основачкиот одбор, извршен потпретседател на Пекинг Jiangxi претпријатија Стопанската комора, извршен потпретседател на Шенжен Jiangxi Стопанската комора, претседателот на Пекинг Pingxiang претпријатија Стопанската комора, потпретседател на Универзитетот во Пекинг Guanghua автомобилска асоцијација, потпретседател на Универзитетот во Пекинг Реал Здружението имот, директор на Jiangxi асоцијација странство пријателство, Jiangxi покраината Хонг Конг и Макао CPPCC членови и од други места.

Кина Су Тунг инвестициона група е голема Хонгконг група компанија регистрирана во Хонг Конг. Денг Wenyun е претседател на одборот на директори. Работењето на Групата се дистрибуира во Хонг Конг и други места и во Кина и во странство. Главната домашните инвестиции е контролирана од страна на Пекинг Су Тунг инвестиции копродукции, Ltd, Шенжен Су Тунг Нова енергија копродукции, Ltd., Dongguan Sutung Нова енергија копродукции, Ltd., Хебеј Chengde рударска компанија, и Хебеј мал профит Мин Рударство компанија . Инвестирани во странство, Пекинг Су Тунг финансиски холдинг груп копродукции, Ltd, Пекинг Су Тунг хартии од Хонг Конг Група копродукции, Ltd, Пекинг Су Тунг Хонг Конг финансии копродукции, Ltd, Пекинг Су Тунг Хонг Конг фјучерси копродукции, ООД ., Пекинг Су Тунг Хонг Конг на осигурително брокерски работи копродукции, Ltd, како и учество во Хонг Конг друштво Врвен Самитот International Group Limited , Кина  е-учење  груп., е финансиската платформа големи основана од страна на кинески приватни претпријатија во Хонг Конг.WhatsApp Онлајн Chat!