• + 86-755-82545350

Станица 5000W Насловна Микро моќност

Краток опис:

Станица 5000W Насловна Микро моќност

Технички параметри

Модел на производот: SVC услови Температура: -10 ° C-45 ° C

Мрежа Фреквенција: 50Hz-60Hz Излезен напон: 220V

Регулирање на брзината: помалку од 1 секунда за изведба на заштита: автоматски отсечени излез


 • Набавка Способност: 1000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Prewired систем

  Нашите мини соларни централи се пред-жичен во нашата фабрика, со целосна тестирање направено на клучните компоненти за да се обезбеди се што е во функција и е подготвен да си замине. Инсталација на сајтот е едноставен - само приклучете банка на батеријата и соларната енергија.

  Вграден MPPT соларни задолжен контролор

  Сите единици доаѓаат со напредни максимална моќ следење точка (MPPT) алгоритамски соларни задолжен контролор. Тоа ќе ја испорача максимална моќ на располагање за полнење батерии и наплатува помал номинален напон на батеријата од повисок номинален напон низа.

  Чиста синусен облик инверторот

  мултифункционален ниска фреквенција чиста синусен облик инверторот серија има предности на стабилен квалитет, силна способност за товар носи и долг животен век на услуги. Таа користи процесорот интелигентна контрола, модуларен дизајн. Конверзија ефикасност до 92%.

  функција на UPS-от

  Трансфер на време: <4ms.
  2 опции на работа на владата.
  Батерија прво, режим на подготвеност за комунални услуги.
  Нови прво, режим на подготвеност батерија.

  Висока ефикасност соларни панели

  Соларни ќелии се стандардни димензии, со MC4 конектори, многу лесно да се инсталира. Кристален силициум соларни панел со 10 години гаранција на изработка и 25 години служба животен век.

  Increasable капацитет

  Уредот се задржани порта за зголемување на количеството на соларни панели и батерии во случај да треба поголем капацитет.

  Не бучавата

  Без бучава ако радијаторот-вентилаторот не се подигне. Бучавата помалку од 45dB кога радијатор-фан работи.

  图片 1

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!