• + 86-755-82545350

Телекомуникациски базна станица 48V 100AH

Краток опис:

Производот Модел: GBSFP48100T Номинален капацитет: 100AH

Полнење Напон: 56.8V постоечкиот плаќање: 54.4V

Полнење струја: 10-50A температурна заштита:> 60 ℃

UPS-от резервната моќност решение на услуги и производи за производство на снабдувачот како што се комуникација базната станица и банката.


 • Набавка Способност: 1000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификации

  1.Pure синусна бран UPS  
  2.Wide влезниот напон: 115VAC-300VAC  
  3.Zero трансфер на време онлајн прозорци  
  4.LCD онлајн прозорци  
  сертификат 5.CE 

  Главни карактеристики:

  1.True технологија на on-line двојна конверзија со напредна микропроцесорска контрола
   спектар 2.Wide влезниот напон
   3.LCD дисплеј
   време 4.Zero трансфер
   5.Protection против сите видови на моќ проблеми
   6.Self тест, а почетокот на UPS-от
   жици 7.Site грешка предупредување
   8.На-батерија за напојување функција
   9.Smart RS232 комуникациски интерфејс
   достапни 10.Intelligent слот 

  图片 4


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!